Co je CDS2 ?

CDS2 (Chlorine Dioxide Solution NaClO2 nebo oxid chloričitý)

Chemická rovnice reakce oxidu chloričitého: 5 Na ClO2 + 4 NaHSO4 = 4 ClO2 + NaCl + 4 Na2SO4 + 2 H2O

Jde o výrobní postup u kterého chceme získat účinnou látku oxid chloričitý a to v té nejčistší možné formě. U CDS2 se to povedlo a čistota dosahuje 99,9%. Můžeme říct, že jde o MMS, ale jen v tom smyslu, že chceme získat stejnou účinnou látku a to oxid chloričitý. Jen musíme použít jinou metodu. Pokud se totiž použila metoda sloučením chloritanu sodného (NaClO2) a kyseliny citrónové ( u MMS) došlo k tomu, že společně s užitou látkou se do žaludku dostaly i látky vedlejší např. chlór, chlorovodík, kyselina chlorná, chloritany a chlorečnany. Toto bylo úplně odstraněno použitím jiného výrobního procesu. Proto se ve výrobě zaměnila kyselina citronová za hydrogensíran sodný a vzniklo tím nové sloučení , které další úpravou vede k celistvému CDS2.

Shrňme si tedy poznatky. Sloučením dvou složek a to hydrogensíranu s chloritanem sodným vznikne sloučenina zvaná oxid chloričitý CLO2. Ten tedy nebudeme užívat přímo ani ve zředění formě, ale dostaneme jen do vody a to tak, že nádobku s touto sloučeninou dáme do plastového kyblíku ( uzavíratelného) , dolijeme vodu tak, aby se sloučenina nedostala do vody a vše necháme v chladničce 25 hodin . Poté sloučeninu ve skleničce vylijeme a obarvenou vodu nalijeme do tmavé skleněné láhve, uzavřeme a dáme do chladna.

V internetovém obchodě www.vylecSe.cz mají vysokou koncentraci tohoto produktu a to 2000ppm v 500ml a balí do sklenice tudíž se do přípravku nedostávají příměsi z plastu. Dávkování je u MMS a CDS také rozdílné. Mms se dávkovalo v kapkách , ale to mělo své stinné stránky jelikož každý výrobce lahviček s kapátky mohl vyrábět kapátka jak chtěl. Tím se stalo, že kapky v různých kapátkách byly různě velké, některé se lišily i o 70%. Takže je mnohem lepší přejít na univerzální měřící jednotku ,,ml“ . Obecně se dá říct že pokud jste užívali 3 kapky MMS tak to vynásobíte x 3 – 4kapky CDS.