Angína

angina angina

Angínu může způsobit bakteriální infekce. Přenos je způsoben kapénkovou infekcí a průběh je docela bouřlivý. V některých případech je člověk nosičem a v období poklesu imunity bakterie napadnou organismus. Organismus můžou u angíny napadnout i viry nebo mykózy.

Hnisavé angíny

Máme několik druhů hnisavých angín. Jednou z nic je Angina lacunaris. Je to nejčastější forma angíny. Je to tak zvaná angína, která se objevuje častěji v dětském věku a dospělosti ustupuje. Angina catarrhalis je součástí chřipky. Může se projevit i jako první fáze hnisavé angíny. Další formou angíny je Angina follicularis. Průběh má obdobný jako předchozí angína s rozdílem, že zanechává hluboké jizvy a je chronická. Další v řadě je Angina pseudomembranacea, Angina ulceromembranacea, Angina retronasalis a Angina lingualis.

Angíny symptomické dělíme na: Spálová angína, Angina monocytotica, Angina vesiculosa.

Příznaky: Bolest v krku na dotek i při polykání, horečka 38°C . Dětská horečka bývá o stupeň vyšší. Příznakem bývá i schvácenost a třesavka. Zarudnutí a zvětšení mandlí až 2x.

Léčba: Lékaři většinou nasadí antibiotika a to bohužel i vícekrát po sobě. Dnes jsem se dozvěděl, že jedné 18 leté pacientce lékař předepsal na setrvávající hnisavou angínu již po páté antibiotika. Nevěřil jsem vlastním uším. Bohužel toto je zkušenost nejednoho pacienta.

Viděl jsem již mnoho angín a hlavně těch hnisavých. Je velmi jednoduché se jich zbavit natrvalo a nenechat si každoročně předepisovat antibiotika, které stejně nezaberou, pokud máte angíny opakovaně. Je dobré se zbavit virů a bakterií nejen na mandlích, ale i v hlouběji v těle.

Paní, která se na mě obrátila o radu měla každoročně hnisavé angíny a jako každý rok to řešila s doktorem antibiotiky. Když jsem ji viděl poprvé a ona mi ukázala své mandle tak jsem se zhrozil. To co bylo v jejich ústech už nebyly mandle, ale roztrhané a zničené mandle. Jelikož vím, že se dá problém napravit pomocí CDS2 tak jsem ji doporučil pít 25- 150 ppm 5 x denně 1,5 dcl. Dále pak kloktat 200-300 ppm a k tomu dělat inhalace o síle 100 ppm z láhve. Potírala CDS2 i krk v oblasti mandlí o síle 2000 ppm. Již velmi brzo asi po týdnu mi volala a byla nadšená, jak to funguje a říkala, že ji tak rychle nikdy antibiotika nezabrala. Domluvili jsme se, že bude CDS2 užívat ještě minimálně 2 týdny a každý večer 1 hodinu po posledním CDS2 do dá dávku vitaminu C. Potkal jsem tuto paní po třech letech a říkala mi, že od té doby ještě angínu neměla. Ale co ji nejvíce potěšilo, bylo, že se ji mandle po čase zotavily a krásně zahojily. Vypadaly zcela zdravě.