Jiné využití

Bazénová chemie

První zkušenosti z aplikací CDSky jako bazénové chemie z praxe.
Místo chlorshocku jsem do venkovního bazénu vylil 2L CDS 2000ppm. Tedy chlordioxid z 80ml chloritanu sod. a 80ml kyseliny citr. Bazén má 4m3 a na počátku byla voda v něm ponechána ať zezelená. Byla taky na stěnách slušná vrstva bio-filmu, čili živého slizu. Po aplikaci chytla voda ještě žlutý nádech, takže to vlastně jako voda už ani nevypadalo. Aplikoval jsem na noc, po západu slunce, neboť jak všichni jistě víme, chlordioxid je fotosenzitivní a slunce jej z vody dostává ve zvýšené míře ven. Filtr zastaven. Ráno jsem vstal a nejprve jsem utíkal k bazénu. Voda byla kompletně bílá, jemně zkalená do mléčná. Ale jen jemně. Bio-film taky zbělel a na většině místech chyběl. Na dně usazen kal. Ten jsem vysál pryč, dopustil jsem trochu čerstvé vody, pustil filtr a za hodinu byl bazén připravený ke koupání. Takže CDS na bazén funguje skvěle , vážení. Jako udržovací dávky doporučuji aplikovat 0,3 L CDS 2000PPM/1 m3 vody. Od teď už žádné chlorové sračky ani projasňovače nemusíme do vody dávat a koupel bude vždy jen zdravá a ještě zdravější!!! Pro CDS zde opět 1 bod !

Na zavařování, desinfekce sklenic

Neznám nic lepšího, než zavařování s pomocí CDS. Desinfekce sklenic před plněním je dokonalá! I nevařené sirupy, které jsou pouze s cukrem a citronem se nekazí. CDS je unikátní i na uchovávání vína, kdesi je ten dokument o použití Chlordioxidu ve vinařství a jednoznačně staré víno vede co se chuti, jiskry týká, před siřenými lahvemi. CDS nachází, přátelé, uplatnění na čím dál tím více místech denního života. Další bod pro CDS!

Domácí zvířata

CDS2 můžete přidávat vašim miláčkům do misek s vodou. Nejprve malé množství a poté pokud bez problémů pije můžete množství zvýšit až na 200 ppm z misky. Popřípadě se může dávat stříkačkou přímo do tlamy 150-300 ppm. Pokud by měla vaše zvířátka nějaké vyrážky, boláky atd je vhodné i použít vtírání či postřik o síle 2000 ppm.