Koupele s CDS2

Do teplých lázní CDS2 není vhodné, hodně těká, hrozí nadýchání a minimální účinky koupele, když ClO2 odejde do vzduchu. Do koupele je vhodná MMS, ale u MMS s hgs pozor na nadýchání.

MMS do koupele

Před tím než budete vanu napouštět je nutné ji vydezinfikovat spíš MMS nebo CDS roztokem. Stačí vanu postříkat postřikem silnějšího koncentrátu CDS2 (aspoň 500ppm) nebo roztokem MMS, po 1-2 minutách opláchnout vodou.
Pro dospělého odměříme 2 plastové kávové lžičky Chloritanu sodného + 2 plastové lžičky Hydrogensíranu sodného, nalijeme do láhve a lehce zakryjeme hrdlo, necháme 2-3 minuty aktivovat, zalijeme studenou vodou, zavřeme lahev. Připravený roztok MMS má výdrž dny i týdny a nemusí být v naprosté tmě ani lednici. Do napuštěné vany vylijeme obsah lahve s MMS krátce předtím, že do ni vlezeme. Je dobré nejdřív vyzkoušet koupele s pozvolným navyšováním dávek do vany a kdo je snese, může navýšit až na 4 + 4 kávové lžičky. Začínejte však na 1+1 kávové lžičce ( 40 + 40 kapek ) a pokud je to OK, pak teprve navyšujte. Pro děti dávejte do vany poloviční nebo třetinové dávkování, podle věku a váhy dítěte.