Cévní mozková příhoda a léčba s CDS2

Cévní mozková příhoda Cévní mozková příhoda

CMP můžeme definovat jako nemoc způsobenou postižením určitého rozsahu mozkové tkáně. CMP vzniká nedokrvením postižené tkáně. To může být zapříčiněno ucpáním mozkové tepny nebo krvácením z mozkové cévy. Cévní mozková příhoda postihuje v poslední době čím dál častěji i mladé lidi. Nejčastěji postižení jsou lidé ve věku 65 let a starší. V České republice je ročně postihnuto mozkovou příhodou zhruba 35 000 lidí. Je známa jako druhá nejčastější příčina úmrtí. Dělí se na dvě základní a to Ischemická cévní mozková příhoda a Hemoragická cévní mozková příhoda

Ischemická cévní mozková příhoda vzniká na podkladě trombózy nebo embolie.

Typy ICMP podle symptomů:

  • Lakunární infarkt (LACI) – postižení se vyznačuje motorickými a senzorickými poruchami.
  • Totální přední infarkt (TACI) – postižený se vyznačuje poruchou řeči, zraku, hybnosti nebo citu v      končetinách a obličeji.
  • Parciální přední infarkt (PACI) – Postižení je jako u TACI plus lokalizovanější poruchy citu.
    Zadní infarkt (ZACI) – objevují se nekoordinované pohyby a poruchy svalového napětí, bezvědomí.

Hemoragická cévní mozková příhoda vzniká prasknutím cévy. HCMP je způsobena vysokým krevním tlakem.

V mé praxi jsem již poznal pár lidí po mozkové mrtvici a je až neuvěřitelné jak CDS2 společně s DMSO funguje. Jeden mladý muž ke mně přišel s tím, že jeho otec měl mrtvičku a on neví jak mu pomoci. Zde je nedůležitější okamžitá reakce. Jelikož mrtvičku měl před hodinou a nyní se nacházel v nemocnici bylo pravděpodobné, že následky nebudou tak katastrofické. Čím déle se čeká tím horší jsou následky. Nejprve mne seznámil se stavem otce a poté jsem mu doporučil užívat 50 % DMSO samozřejmě ředěné destilovanou vodou. Začali jsme na 0,5 dcl a postupně navyšovali na 1 dcl. Dále užíval CDS2 zpočátku jen 25 ppm, ale postupně každý druhý den navyšoval, až se dostal na dávky 150 ppm. Užíval 5-10x denně. Starý pán se cítil den ode dne lépe a lépe. Po třech týdnech mi volali, zda bych se na starého pána mohl přijít podívat. Byl jsem ohromen zdravotním stavem a vitalitou, kterou kolem sebe rozséval. Říkal, že se mu zlepšil zrak a má pocit jako by měl v hlavě uklizeno, čisto, jasno, nevěděl jak to popsat. Byl to, ale každopádně příjemný pocit lehkosti. Dále mi sdělil, že není tak unavený jako býval. Pán neměl žádné následky, nikdo by nepoznal, že měl před 3 týdny cévní mozkovou příhodu.

Další případ se stal na dovolené u moře. Vždy si sebou beru CDS2 a DMSO. Stalo se to součástí mého života a v tom osudném dni mi to přišlo obzvláště vhod. Šli jsme se ženou večer po parném dni na procházku. Bylo krásně a vlny narážely do skal, když jsme zaslechli volání o pomoc. Rychle jsme běželi tím směrem. Paní držela svého chotě v náručí a nevěděla, co se stalo. Bylo mi hned jasné, že je to cévní mozková příhoda. Tak jsem z batůžku vyndal DMSO a naředil jej vodou jedna ku jedné a dal pánovi napít. Přiměl jsem jej, aby inhaloval CDS2. Již po krátké chvíli se mu udělalo lépe. Orientoval se a věděl kde je a jak se jmenuje. Věnoval jsem mu CDS2 a DMSO a napsal jsem mu, jak to má užívat. Na konci dovolené mi oba přišli ještě jednou poděkovat. Byli to cizinci a tak jsem jim moc nerozuměl, ale říkali něco takového, že to snad ani nemohla být mrtvička. Že by se z toho tak rychle nedostal. Já jen doufám, že to byla pánova poslední zkušenost.

Další případ se stal na Olomoucku. Paní byla celý život zdravá, a jak sama říká „na stará kolena“ ji diagnostikovali trombózu. Brala různé léky, ale ostudný den jak sama řekla málo pila. Byla v lese na houbách a domů dorazila unavená a žíznivá. Trvalo jen pár minut a postihla ji cévní mozková příhoda. Sousedé zavolali záchranku hned poté, co paní uviděli ležet na chodníku u jejího domu, nevěděli však jak dlouho paní byla v bezvědomí. Po dvou dnech se na mě obrátil syn dotyčné telefonicky a byl zoufalý, že matka nemluví a asi ho nepoznává. Doktoři odmítají, aby užívala CDS2 a on se neodvážil dávat ji to potají bez jejího souhlasu. Když maminku propustili domů vysvětlil ji co je CDS2 a DMSO a matka souhlasila i když nebylo zřejmé zda všemu dobře rozuměla. Začali ji dávat 1 dcl DMSO ředěné destilovanou vodou 1:1. Dále užívala CDS2 zpočátku jen 25 ppm, ale postupně každý druhý den navyšovala, až se dostala na dávky 150 ppm. Užívala 5-10 x denně. I zde se stav den ode dne zlepšoval. Lékař připravil rodinu na to, že se stav zlepší jen mírně, ale chodit už pravděpodobně nebude. Po půlroce jsem dostal zprávu, že paní chodí, i když podle chůze jde poznat, jakou nemoc prodělala. Naučila se mluvit a o svém uzdravení mluví jako o zázraku.