Crohnova nemoc

Crohnova nemoc Crohnova nemoc

Lidé s diagnózou Crohna často propadají panice. Jak to zvládnu? Musím kompletně změnit styl života!! Už nikdy nesmím sníst mé oblíbené jídlo? Právě stres je to čeho by se měli tito lidé vyvarovat a ne si jej ještě přidělávat starostmi o budoucnost.

Crohnova nemoc je chronické zánětlivé onemocnění, které se projevuje v různých částech trávicího ústrojí. Nejčastěji se však vyskytuje v místě napojení tenkého střeva na střevo tlusté. Mezi hlavní symptomy řadíme například hubnutí, velká únava, bolesti v podbřišku, zvýšená teplota, průjmy, můžou se vyskytnout i kloubní záněty, oční záněty, afty nebo kožní vyrážka. Pokud pacient nespolupracuje a nedodržuje daný režim tak se mohou objevit komplikace jako je neprůchodnost střeva, která se musí řešit operativně. Další komplikací bych zmínil abscesy, nebo malnutrice či rakovinu.

Crohnova nemoc se diagnostikuje kolonoskopií, biochemickým vyšetřením, vyšetřením tenkého střeva, dalšími zobrazovacími metodami, kapslovou endoskopií nebo irigografií.

Lidé s Crohnovou nemocí by se měli vyhnout jídlům, po kterých jim není dobře. Dále pak by měli dodržovat bezlepkovou dietu a omezení mléčných výrobků a cukrů. Neměli by užívat alkohol ani kouřit cigarety. Tyto rady se dočtete v každé příručce o Crohnově nemoci. Je to opravdu tak nutné?

Mé zkušenosti s touto nemocí nejsou v závěru tak dramatické. Nejprve je důležité odstranit stres a pokusit se o nápravu. Ve vedlejší vesnici bydlí mladá žena s dvěma dětmi. Před dvěma lety ji byla diagnostikována Crohnova nemoc. Bylo vidět, že se z toho sesypala. Do 1 roku byla asi 3 x na operaci. Dá se říct, že ji diagnostikování a následný stres ještě přitížil. Před rokem jsem se s ní náhodou setkal na jedné slavnosti a slovo dalo slovo a už jsme mluvili o CDS2. Žena byla nadšená a chtěla vyzkoušet vše, jen aby ji bylo lépe. Podotýkám, že v té době měla boční vývod ze střeva. Tak jsme nasadili ze začátku CDS2 25 ppm 1,5 dl 5- 8x denně pít co hodinu. Každý druhý den zvýšit koncentraci o 5ppm. Přidali jsme k tomu čaj Marco. Po 14 dnech byla na kontrole, kde doktor rozhodl, že vývod není potřeba, protože se stav krásně zklidnil. Dá se říct, že i její psychický stav se rázem velmi zlepšil. Neměla bolesti, byla šťastnější. Poté jsme přidali výplachy 1x denně a zvyšovali jsme dávky CDS2 až na 200 ppm. Chtěl bych zde zmínit, že jednou z hlavní zátěží Crohnovy nemoci jsou prvoci a ty velmi dobře likviduje právě zmíněné CDS2. Dalším měřením jsem zjistil i jiné parazity, které jsme řešili individuálně (více buněčné parazity – antihelmitky nebo Zapperem). Paní mi nedávno přiznala, že se v jídle nijak neomezuje. Sice to nepřehání, ale pokud má ne něco chuť tak si to dá i když jen malé množství. Její děti totiž rády jogurty a ona je nemohla ani ochutnat. Bylo ji po nich špatně. Dnes se cítí jako plnohodnotný člověk. Je sice pod dozorem lékařů, ale ti jsou s jejím stavem více než spokojeni.

Crohnovou nemocí trpěl i můj dávný přítel Vašek. Byl na tom jednu dobu dost špatně. Jak ho propustili z nemocnice začal myslet na nejhorší. Bál se něco sníst, aby mu nebylo špatně. Hodně zhubnul a všichni měli o něj starost. Vysvětlil jsem mu moji teorii o vzniku této nemoci a také postup nápravy. Zdálo se mu to být logické. Domluvili jsme se na tom, že bude užívat CDS2 a nechá se proměřit na parazity. I zde se stav velmi zlepšil již po prvních třech týdnech. Potřebovali jsme doplnit minerály a vitamíny tak jsme přešli na týden na kapky z Marca z CDS2 jsme dělali výplach střev. Poté jsme opakovali 3 týdenní kůru s CDS2 a pokračovali jsme s klystýrem. Od začátku léčby zapperuje. Lékař při kontrole nechápal tu změnu, proto se dotázal, co bere? Vašek v zápalu radosti a otevřenosti lékaři vše vypověděl. Lékař jen zakroutil hlavou a řekl, že o tom nikdy neslyšel. Hlavně, že to funguje.