Infekce močových cest

Infekce močových cest Infekce močových cest

IMC je charakteristická přítomností mikroorganismů a to především bakterií. Bakterie se nachází ve vývodných močových cestách, v prostatě nebo v ledvinovém parenchymu. Akutní cystitidu poznáme podle bolesti při domočování. Akutní pyelonefritida je tupá bolest v bederní krajině, často je provázena vysokou teplotou a třesavkou. Bolestivé je to při předklonu nebo při poklepu na ledviny. Jelikož je infekce způsobená bakteriemi tak lékař většinou odebere vzorek moči a do 24 – 48 hodin nasadí antibiotika.

Laboratorní vyšetření

• chemické vyšetření moči a močového sedimentu
• kvantitativní bakteriologické vyšetření moči

Zobrazovací metody

Metoda první volby, nativní snímek, vylučovací urografie ukazuje morfologii dutého systému ledvin s větší přesností než UZ popřípadě urologické vyšetření (morfologické a funkční vyšetření močového měchýře a močové trubice)
Pokud chcete zvolit alternativní léčbu a nechcete svůj imunitní systém degradovat antibiotiky tak mám pro vás dobrou zprávu. CDS2 je velmi účinné při infekčním onemocnění močových cest . Pokud je to akutní doporučil bych začít na dávkách 50 ppm 1,5 – 2 dl a to 5 – 8 x denně. Druhý den už bych dal 80 – 100 ppm. Pokud trvá i třetí den tak 100 – 150 ppm. Moje zkušenosti s tímto onemocněním jsou opravdu jen pozitivní.

Byl u mě mladík s akutním zánětem močových cest. Nasadili jsme 50 ppm s tím, že pokud snese dávku bude dávky zvyšovat už v průběhu dne. Večer se dostal na koncentraci 100 ppm. Doporučil jsem mu i koupel v MMS s 20 aktivovanými kapkami, kterou provedl a také postřiky na kůži s plnou koncentrací 2000 ppm. Již večer mi hlásil velké zlepšení. Bylo jasné, že by se to přes noc mohlo zhoršit tak jsem mu doporučil, aby si natáhl budíka a 2-3 x za noc vzal ještě dávky CDS2. Ráno mi volal a cítil se dobře. Trochu to ještě bylo nepříjemné, ale pálivá bolest při močení vymizela. Mladík bral CDS2 a udělal ještě jednu koupel. Večer se cítil naprosto zdráv. Pro jistotu ještě dva dny bral CDS2 jako prevenci.

Setkal jsem se i s Akutní pyelonefritidou. Jedna mladá žena přišla ke mně s tím, že ji strašně moc bolí ledviny, když se předkloní třeba i jen malinko. Dále mi řekla, že jsou na poklep také bolestivé. Jelikož to nebylo poprvé, co ji toto onemocnění postihlo sama věděla co ji je. Nechtěla jít k lékaři právě kvůli tomu, že by ji napsal antibiotika. Navrhl jsem následný postup. První den pít 50 ppm 2 dl 5 x denně poté zvýšit na 80-100 ppm a brát 8x denně. Koupel v MMS a také výplach dělohy pomocí CDS2 každý den. I zde se výsledky dostavily, hned druhý den mi paní hlásila zlepšení a další den vymizení bolestí. Domluvili jsme se na tom, že CDS2 bude brát ještě 14 dní a dávky zvýší až na 150 ppm. Chtěla se totiž zbavit i virů, plísní a bakterií v celém těle. Poté jsem ji doporučil doplnit vitamíny hlavně C a minerály a stopové prvky a brát probiotika.