Důležitost obalu při CDS2!

skleněné láhve CDS2 Sklo - nejlepší balení pro CDS2

Nepodceňujte to v jakém obalu CDS / CDS2 kupujete!

V první řadě je třeba říct, že CDS2 je prchavá a reaktivní látka.

CDS2 a jeho hlavní složka CLO2 – Chlórdioxid je prchavý plyn, který když je ve vodě zachycen, tak reaguje s obalem ve kterém se tato voda nachází. Pokud to však není sklo! Sklo je inertní materiál, což znamená, že je nereaktivní a tím pádem je stabilním obalem pro CDS. Zapamatujte si, že čím více je CDS2 koncentrované (čím více má ppm), tím více reaguje s plastovým obalem. Už při koncentraci nad 500 ppm bych v žádnem případě nedoporučil plastový obal.

Nevím proč někteří výrobci používají jenom plast a běžně takovéto CDS / CDS2 nabízí svým zákazníkům, bez jakéhokoliv upozornění, že to není vhodné pro konzumaci, když dobře vědí, že to lidi kupují právě s tímto úmyslem – použít na léčení svých nemocí. Ale co, prostě z toho mají byznys a neštítí se to prodávat, ani lidi neupozorní na tuto skutečnost.

Proto pro vlastní bezpečí a zachování svého zdraví se rozmyslete v čem si CDS koupíte.

Chemičky to totiž vůbec neřeší a proto to klidně  balí do plastů. Prodávají to jako chemikálii a né na vnitřní užití a proto jsou z obliga.  Celé užívaní je jenom na vaší zodpovědnosti. Je pravdou, že na vnitřní užívaní nenabáda žádný z prodejců.To by nebylo totiž legislativně v pořádku. Lidé, kteří to užívají jako alternativní medicínu, by se nad tímto problém mněli pozastavit. Můžete si totiž více ublížit jak pomoci.

Pro skladování jsou nejvhodější skeněné láhve, které jsou navíc zatmavené, protože Chlordioxid je také velmi citlivý na světlo a rychleji se z vody uvolňuje. Proto určitě nechcete, aby vám všechen vyprchal a zůstala vám pouze drahá voda. Nejlepší je skladovat ho v lednici.