Využití CDS2 u bazénu

CDS2 u bazenu CDS2 u bazenu

Bazénová chemie

Je tady léto a to je čas který lidi tráví hlavně u vody a bazénu. Proto jsem přidávám další přispěvek jak CDS2 využít ve svém bazénu.

Moje první zkušenosti s aplikací CDS2  jako bazénové chemie z praxe:

Místo chlorshocku jsem do venkovního bazénu vylil 2L CDS2 2000ppm. Tedy chlordioxid z 80ml chloritanu sod. a 80ml kyseliny citr. Bazén má 4m3 a na počátku byla voda v něm ponechána ať zezelená. Byla taky na stěnách slušná vrstva bio-filmu, čili živého slizu. 🙂 Po aplikaci chytla voda ještě žlutý nádech, takže to vlastně jako voda už ani nevypadalo. Aplikoval jsem na noc, po západu slunce, neboť jak všichni jistě víme, chlordioxid je fotosenzitivní a slunce jej z vody dostává ve zvýšené míře ven. Filtr zastaven. Ráno jsem vstal a nejprve jsem utíkal k bazénu. Voda byla kompletně bílá, jemně zkalená do mléčná. Ale jen jemně. Bio-film taky zbělel a na většině místech chyběl. Na dně usazen kal.

Ten jsem vysál pryč, dopustil jsem trochu čerstvé vody, pustil filtr a za hodinu byl bazén připravený ke koupání. Takže CDS2 na bazén funguje skvěle. Jako udržovací dávky doporučuji aplikovat 0,3 L CDS2 2000PPM/1 m3 vody.

Od teď už žádné chlorové sračky ani projasňovače nemusíme do vody dávat a koupel bude vždy jen zdravá a ještě zdravější!!! Pro CDS2 zde opět 1 bod !

Přeji všem krásné léto!