Jak vyzrát nad Chřipkou?

Jak vyzrát nad Chřipkou? Jak vyzrát nad Chřipkou?

Chřipku bychom neměli podceňovat. Znáte to, každý rok vás někdo nakazí, jednou je to kamarádka, kolega z práce, manžel nebo ji dostanete od dětí. Tato nakažlivá nemoc je způsobena virem RNA. Vir pochází z čeledi Orthomyxoviridae a rodu Influenzavirus. Tento virus často napadne dýchací systém a nakažené osoby jej přenáší kapičkami slin například při kašlání. Přenos může vzniknout i kontaminovanými povrchy jako je klika od dveří, volant auta atd. Inkubační doba je 1-3 dny a vyskytuje se ve vlnách často v únoru a březnu, ale první vlna se může objevit už s chladným počasím v září či říjnu.

Již v minulosti se lidstvo přesvědčilo a zrádnosti tohoto viru. V roce 1889-1891 se objevila takzvaná Ruská chřipka ( H2N2, a H3N8), která měla na svědomí 1 milion mrtvých. Následovala ji v roce 1918-1920 Španělská chřipka ( H1N1), která se stala epidemií a zemřelo 20-100 milionů lidí. Jako další následovala v roce 1957-1958 Asijská chřipka. ( H2N2) Na tuto chřipku zemřelo až 1.5 milionu lidí. Hongkongská chřipka propukla v roce 1968-1969 ( H3N2) a měla za svědomí až 1 milion zemřelých. Tou poslední v řadě epidemických chřipka byla chřipka prasečí v roce 2009 ( H1N1) i zde umřelo neskutečné množství lidí skoro po celém světě. Začalo to v Mexiku, USA, Kanada, Španělsko, Nový Zéland, Anglie, Kuba, Izrael, Německo, Kostarika, Rakousko, Peru, Švýcarsko, dále to pokračovalo do Nizozemí, Irsko, Francie, Hongkong, Dánsko, Itálie, Česká republika, Jižní Korea, Portugalsko atd.…. Celkem se objevil tento virus v 24 zemích.

Rozpoznáváme 3 základní typy chřipky:

  • chřipkové viry A – ohrožující savce a ptáky
  • chřipkové viry B – ohrožující hlavně lidi
  • chřipkové viry C – ohrožující lidi (většinou děti) a prasata

Mezi symptomy chřipky patří bolesti hlavy, horečka 38-40°C, suchý kašel, únava, kýchání, bolest hrdla, bolest těla hlavně svalů a kloubů, pocit zimy, podrážděné oči. Do symptomů chřipky nepatří rýma jak se mnozí mylně domnívají.

Prevence proti chřipce

V současné době je preferováno očkování, ale minulost prokázala, že očkování není spolehlivé. Na trhu jsou dokonce různé séra v různých cenových hladinách. Žádné z nabízených očkování proti chřipce není stoprocentní, dokonce se uvádí, že je po 14 dnech od očkování chráněno jen 80 % očkovaných. Pokud přece jen onemocníte chřipkou a navštívíte lékaře, je velmi pravděpodobné, že vám předepíše klid na lůžku a užívání antipyretika na snížení horečky, analgetika na bolest a antitusika proti kašli. Dále pak některé z antivirotik jako je například Viregyt. Mezi nové přípravky patří lék Tamiflu.

Otázkou zůstává, zda lze udělat pro své zdraví něco jiného než se nechat očkovat a riskovat nežádoucí účinky a k tomu ani nemít jistotu zda očkování zabere? Odpověď je ano. Každý sám se na chřipkové období může poctivě připravovat doma. Je zapotřebí zvýšit příjem minerálů, vitamínů a stopových prvků. Dbejte na vyváženou stravu zvláště zařadit do jídelníčku ovoce a zeleninu. Je dobré posilovat imunitní systém například otužováním. Preventivně nechoďte do rizikových míst, jako jsou čekárny, bohužel někdy i pracoviště, škola či školka. Pokud zaregistrujeme někoho nemocného, raději si udržujeme dostatečnou vzdálenost. Tedy pokud to nejsou zrovna naše děti, o ty se s láskou postaráme.

Moje osobní zkušenost byla zastavena vždy dříve než se něco stačilo rozjet. V době kdy vypozoruji, že v mém okolí začíná propukat chřipka zvýším příjem vitamínů. Vitamín C beru až před spaním. Nachystám si 1.5 l koncentrace CDS2 o síle 150 ppm a popíjím 1 dcl každou hodinku. Pokud toto nestihnu udělat, protože příznaky chřipky mě překvapí dříve, než to vidím u okolí tak hned jak pocítím únavu nebo kašel či jiný příznak chřipky začnu brát 150 ppm 1,5 dcl 8-10x denně. Hned první den udělám koupel 20+20 kapek MMS s HGS. Dále postavím do prostoru místnosti, ve které se zdržujeme misku s 2000 ppm CDS2 nebo 8 aktivovaných kapek MMS se lžičkou vody. Mám za ta léta již vypozorováno, že chřipka ani nepropukne.

Další již propuklá chřipka se projevila u mé tchýně. Bylo to dáno tím, že ona věděla, že má oslabený imunitní systém a zašla si pro léky na tlak ve chřipkovém období k lékaři. Sedla si mezi ty všechny chřipkové pacienty a poslušně čekala hodinku než na ni přijde řada. Druhý den ráno již při vstávání cítila únavu, bolest v krku, zvýšenou teplotu a bolest svalů a kloubů. Hned mi volala a ptala se co s tím. Nasadili jsme hned 100 ppm 10x denně. Hned si vlezla do vany s 40 aktivovanými kapkami a následně vlezla do postele a odpočívala. Vzbudili jsme ji jen na užití CDS2. Večer jsem ji dal dvojitou dávku vitamínu C a nechal ji spát. Druhý den užívala co hodinku CDS2 o síle 150 ppm. Opět si udělala koupel v MMS a v místnosti měla v hrníčku aktivované MMS jako prostorovou inhalaci. Již večer hlásila, že se cítí o 100 % lépe. Zase jsme na noc přidali dvojitou dávku vitamínu C a šla spát. Ráno již vypadala dobře a stejně tak se i cítila. Doporučil jsem ji ještě minimálně 2 dny brát CDS2 vnitřně aspoň 5x denně. Prostorovou inhalaci jsem ji doporučil po celou dobu, kdy venku řádí chřipka a je možnost nákazy.