Postřik ovocných stromů

CDS2 postřik ovocných stromů CDS2 postřik ovocných stromů

MMS funguje jako postřik u různých ovocních stromů, máme to ověřeno přímo u zahrádkářů, kteří tento postrek s MMS vyzkoušeli. Zahrádkáři z Břeclavi ho zařadili mezi postřiky, které běžně používají, nebo prostě postřikují pouze s MMS. MMS funguje na všechny druhy plísní a to nejen u stromů, ale také na ty které se objevují na rajčatech, vínu, paprikách atd. (plíseň šedá, plíseň bramborová, cibulová, révová, okurková dále pak moniliová spála peckovin, moniliová hniloba ) To je úplná pohroma pro ovocný sad nebo zahradu pokud se plísně přemnoží.

Postřiky se provádí vždy když máte podezření na začínající plíseň. Postřik působí jako likvidátor plísně. Nutno dodat, že pokud budete stříkat pravidelně umožníte stromu, aby byl zdravý a plný síly. Tím získáte i lepší a kvalitnější ovoce.

Postřik si můžete připravit z Chloritanu sodného 24,5 % a Kyseliny citrónové 50%, namícháme 1:1. To znamená 50ml Chloritanu sodného + 50 ml Kyseliny citrónové = 100ml roztoku a to nalijeme do 6- 12 l vody podle toho jak silný chcete mít postřik. ( Pokud je plísně více děláme postřik silnější a naopak) Postřik provádíme za neslunečného počasí nebo k večeru.